2024-06-17

16 czerwca 2024 r. uczestniczyłem w otwarciu wystawy TWARZE WSPÓŁCZESNYCH POETÓW POLSKICH, na którą składają się portrety – grafiki twarzy poetów i poetek – autorstwa profesora dr hab. Roberta Manowskiego – artysty i rektora Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Wystawie patronuje Oddział Warszawski ZLP. Prezentowane twarze to wizerunki znanych i nagradzanych współczesnych polskich poetów, które ukazywały się na przestrzeni ostatniej dekady na okładkach kolejnych numerów kwartalnika „LiryDram”.

To nie pierwsza ekspozycja portretów. Obecna znajduje się w sali wystawowej w Spichrzu (ul. Spichrzowa 17), który należy do Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu i potrwa do 25 sierpnia br. Otwarcie dokonane zostało w obecności Dyrektor Muzeum, Wioletty Pacuszki, Redaktor Naczelnej LiryDram,  Marleny Zynger, Prof. Roberta Manowskiego i mojej. Towarzyszyli nam liczni fotoreporterzy. Zapraszamy do Spichrza, gdzie można zapoznać się także z dorobkiem prezentowanych postaci.

 

Po wernisażu w sali koncertowej w Gmachu Głównego odbyło się spotkanie z grudziądzkim poetą – Jackiem Jaszczykiem oraz z Marleną Zynger – kuratorką wystawy.  Oto kilka zdjęć prezentujących wystawę.

Tagi: ,