2024-02-08

Kto znajduje się w Opolu ma niepowtarzalną szansę zapoznać się z TWARZAMI WSPÓŁCZESNYCH POETÓW POLSKICH podczas wystawy czynnej w okresie 6 lutego br. – 16 marca br. To dzieło naszej koleżanki z Zarządu OW ZLP, Marleny Zynger, która wymyśliła i prowadzi znakomite pismo literacko-kulturalne LiryDram.

Wystawa dostępna jest w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Pałacyku w Opolu – 40 prac z grafikami twarzy poetek/poetów + gabloty z tomikami + albumy 230 stron (gratis) – będzie dostępna dla zwiedzających do 16 marca br. Twórcą poetyckich portretów jest Robert Manowski – artysta i rektor Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Zapraszamy!

 

Wernisaż: prowadzenie: Marlena Zynger (kuratorka wystawy, redaktorka naczelna LiryDram, członek zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich) oraz Adriana Jarosz (prezeska Oddziału Opolskiego Związku Literatów Polskich), oprawa muzyczna: Sylwia Lehner.

 

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Kwartalnikiem Literacko-Kulturalnym „LiryDram” www.lirydram.pl oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.

 

Zapraszamy do obejrzenia tej mini galerii dokumentającej to wydarzenie.