2024-06-13

Serdecznie zapraszamy do Grudziądza na wernisaż wystawy TWARZE WSPÓŁCZESNYCH POETÓW POLSKICH. ODSŁONA PIERWSZA. Otwarcie ekspozycji 16 czerwca br. (w niedzielę) o godz. 16.00 w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Wystawa „Twarze współczesnych poetów polskich” to portrety – grafiki twarzy poetów i poetek – autorstwa profesora dr hab. Roberta Manowskiego – artysty i rektora Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Wystawa czasowa potrwa do 25 sierpnia br. Komu będzie po drodze niech odwiedzi to miejsce – zapraszamy!

Podczas wernisażu dostępny będzie 230-stronicowy album towarzyszący wystawie (grafiki i rozmowy z poetami, publikowane w Kwartalniku Literacko-Kulturalnym „LiryDram”).

Otwarcie wystawy odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca 2024 r. o godzinie 16.00, a tuż po wernisażu zapraszamy do sali koncertowej w Gmachu Głównym na spotkanie z grudziądzkim poetą – Jackiem Jaszczykiem oraz z Marleną Zynger – kuratorką wystawy.

Prezentowane twarze to wizerunki znanych i nagradzanych współczesnych polskich poetów, które ukazywały się na przestrzeni ostatniej dekady na okładkach kolejnych numerów kwartalnika „LiryDram”. Są to: Aldona Borowicz, Krzysztof Boczkowski, Kazimierz Burnat, Anna Czachorowska, Julia Fiedorczuk, Jerzy Jankowski, Adriana Jarosz, Jacek Jaszczyk, Stefan Jurkowski, Adam Kaczanowski, Beata Patrycja Klary-Stachowiak, Ryszard Krauze, Małgorzata Lebda, Dariusz Tomasz Lebioda, Ewa Lipska, Zbigniew Milewski, Joanna Mueller, Elżbieta Musiał, Aleksander Nawrocki, Stanisław Nyczaj, Marcin Orliński, Alicja Patey-Grabowska, Małgorzata Karolina Piekarska, Marta Podgórnik, Uta Przyboś, Małgorzata Skwarek-Gałęska, Tomasz Różycki, Alicja Tanew, Andrzej Tchórzewski, Grzegorz Trochimczuk, Marek Wawrzkiewicz, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, Marek Wołyński, Bohdan Wrocławski, Michał Zabłocki, Adam Zagajewski, Ewa Zelenay, Kalina Izabela Zioła i Marlena Zynger.

Przygotowana wystawa jest w zamierzeniu częścią większej ekspozycji, która powstaje i rozszerza się wraz z ukazywaniem się kolejnych numerów Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram”.

 

 

Tagi: ,