2015-05-11

Warsztaty twórcze dla młodych adeptów sztuki pisarskiej zaczynałam prowadzić 20 lat temu, gdy do Oddziału Warszawskiego ZLP zaczęli przychodzić młodzi ludzie, studenci i uczniowie warszawscy, z prośbą o ocenę ich prac. Pytali też o możliwość wzięcia udziału w konkursie , turnieju jednego wiersza czy organizowanym przez nas slamie.

W czasie pierwszych spotkań, jeszcze w ostatnich latach XX wieku wyłoniła się grupa „Wybór”, czyli jak poeci sami siebie nazywali – gromadka poetów z wyboru. Potem skład spotkań się zmieniał, a kiedy część środowiska z Warszawy i zachodniego Mazowsza postanowiła powołać Stowarzyszenie Ogólnopolski Klub Poetów, nasze spotkania przybrały postać luźnych spotkań klubowych i dyskusji twórczych, nie tylko na temat poezji czy prozy. Dotyczyły wszystkich tematów istotnych dla młodych twórców. Od pogody do polityki, poprzez miłość, malarstwo i podróże.

Tę formę spotkań nazwaliśmy Klubem Pana Cogito i tak to trwa do dziś.

Obecnie bywalcami Klubu Pana Cogito są głównie tegoroczni maturzyści:

Karolina jest bardzo zdolną poetką,  Janek pisze niezłe opowiadania, Jasiek próbuje swych sił w tematyce sportowej a Michała fascynuje dziennikarstwo.

Agnieszka jest troszkę starsza i już po debiucie książkowym a Natalia próbuje swych sił w krytyce. Zagląda też do nas Justyna, która na razie jest osobą towarzyszącą i słuchającą.

Nie mamy listy uczestników, nie sprawdzamy obecności i nie mamy do nikogo pretensji, jeśli ktoś się spóźni, albo chce wcześniej wyjść.

Do Klubu Pana Cogito zapraszamy młodych twórców dwa razy w miesiącu, głównie w czwartki o godzinie 18.00 w Domu Literatury na 1 piętrze, sali nr. 2.

Informacje o aktualnych dniach spotkań będą na naszej stronie, lub pod numerem telefonu:  511 823 950

 10 maja 2015 r.

                                                                                               Marta Berowska

 

 

 

Kategoria: