2018-04-13

8 kwietnia 2018 r. z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

                                                Marii Ewy Aulich,

Poetki i Dziennikarki, naszej Przyjaciółki i Koleżanki. Będzie nam Jej brakowało.

Łączymy się w bólu z Rodziną I Bliskimi. Cześć jej pamięci.

                                                                                                   Związek Literatów Polskich

¸

Droga Majko…

Wielkim zaskoczeniem dla członków Klubu Literackiego Nauczycieli w Warszawie było Twoje  tak nagłe odejście na drugą stronę, gdzie pozaziemska zasłona skrywa tamten wszechświat. Byłaś naszą liderką,ale przede wszystkim wspaniałą koleżanką, której nie były obojętne nasze troski…

Przychodziliśmy do Ciebie nie tylko z twórczością własną, abyś swoim wnikliwym umysłem ją przeanalizowała i zredagowała, ale również ze sobą samymi o wsparcie w trudnych chwilach życia. Płynęły lata, a członkowie klubu, któremu przewodniczyłaś rozwijali swój warsztat literacki pod Twoim czujnym i pozytywnie krytycznym spojrzeniem. Coroczne  Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne owocowały wydawaniem naszych własnych tomików poezji i prozy. Tam organizowałaś nasze wieczory autorskie, motywowałaś do warsztatów literackich i prowadziłaś indywidualne konsultacje w zależności od potrzeb autorów.Niecałe trzy miesiące temu żegnaliśmy naszą koleżankę Marię Celej.

Byłaś zasmucona i widziałaś nasze łzy…Wtedy powiedziałaś „Napiszę sama o sobie mowę pogrzebową i zostawię u księdza, aby Wam oszczędzić tego wielkiego stresu”.

Dzisiaj wątpię, czy zdążyłaś to zrobić. Zabrakło Ciebie w jednej chwili, gdzie wszystko zamieniło się we wspomnienie o Tobie droga Majko. Byłaś jurorką wielu konkursów literackich i przyznawaniu nagród. Dzisiaj powołano Cię w zaświaty. Żegna Cię Klub Literacki Nauczycieli i Związek Literatów Polskich w Warszawie.

Irena Łukszo

Kategoria: