2016-08-03

beznazwy Poeta, prozaik, dziennikarz, autor piosenek, w tym „Kolorowych jarmarków”. Poseł na Sejm RP I,II,III i IV kadencji, był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, honorowy przewodniczący Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Były komendant koszalińskiego Hufca ZHP, długoletni redaktor naczelny Rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji w Koszalinie oraz pisma „Miesięcznik”. Tłumaczony na rosyjski, macedoński, ukraiński, czeski, hiszpański , angielski, gruziński, romski oraz idisz. Członek ZAKR, ZAiKS, wiceprezes ZLP, członek Polskiego Oddziału SEC oraz szef środkowopomorskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Zdobywca głównych nagród na festiwalach piosenek w Sopocie, Opolu, Kołobrzegu i Kielcach. Laureat nagród literackich Ministra Kultury i Ministra Obrony Narodowej. W 2004 roku na Festiwalu Kultury i Piosenki Romów w Ciechocinku, otrzymał tytuł honorowego wójta cygańskiego. ( Z.M.)

Był członkiem Oddziału Warszawskiego ZLP. Związek Literatów Polskich stracił Niezwykłego Człowieka i Przyjaciela. Wiele mu zawdzięczamy. Dziękujemy. 

Pogrzeb odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. w Koszalinie na Cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej.  O godz. 12:30 wystawiona będzie trumna w Domu Pogrzebowym. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13:00.

Żonie Marii Ulickiej oraz Wszystkim Najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Zarząd Główny i Zarząd Oddziału Warszawskiego ZLP.

Kategoria: